Par Mums
Latvijas Cilvēktiesību centrs (LCC) ir 1993. gadā dibināta neatkarīga nevalstiska organizācija, kas nodarbojas ar integrācijas (minoritāšu tiesības un iecietības veicināšana), diskriminācijas un naida noziegumu novēršanas, patvēruma, migrācijas un pamatbrīvību (pulcēšanās, vārda brīvība, u.c.) jautājumiem, kā arī cilvēktiesību jautājumiem slēgtajās iestādēs (cietumi, policija, imigrantu aizturēšanas vietas).
LCC veic cilvēktiesību monitoringu, pētniecību un politikas analīzi, dažādu mērķa grupu izglītošanu, nodrošina interešu aizstāvību un juridiskās palīdzības sniegšanu par cilvēktiesību jautājumiem, tai skaitā pārstāvot klientus tiesā. LCC sniedz ekspertu viedokļus gan vietējām (valdībai, parlamentam, medijiem, izglītības un tiesu iestādēm), gan ārvalstu institūcijām. Līdztekus iepriekšminētajām aktivitātēm, LCC aktīvi iesaistās sabiedrības izglītošanas darbā, kā arī politiskās prakses vai likumdošanas izmaiņu veidošanas procesos.
1998. gada maijā LCC saņēma Eiropas Savienības un ASV Demokrātijas un pilsoniskās sabiedrības balvu. Bet 2003.gada oktobrī starptautiska žūrija LCC piešķīra jauniedibināto Maksa van der Stūla balvu (par ievērojamiem ieguldījumiem nacionālo minoritāšu situācijas uzlabošanā EDSO dalībvalstīs) par centra spēju „sniegt autoritatīvu un objektīvu informāciju par cilvēktiesību ievērošanu un etniskajām problēmām Latvijā”.
Kopš 2003. gada LCC darbojas kā Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūras nacionālais atbalsta punkts, bet kopš 2006. gada ir Starptautiskā tīkla pret kibernaidu (INACH) locekle.
LCC vērtības ir atbildība, profesionalitāte, solidaritāte, uzticamība, attīstība, tolerance, laba pārvaldība, darbības caurskatāmība un atvērtība sadarbībai, dažādu viedokļu respektēšana. LCC ievēro organizācijas kultūru, kurā tiek novērtēta savstarpējā cieņa, dažādība, iekļaušana un kurā tiek ievērots vienlīdzīgas attieksmes princips. Darbinieku un biedru atlasē tiek ievēroti augstākie profesionalitātes un ētikas standarti, vērtējot to zināšanas un profesionālās prasmes, nepieļaujot diskrimināciju uz dzimuma, etniskās piederības, ādas krāsas, vecuma, invaliditātes, seksuālās orientācijas, dzimuma identitātes un reliģiskās pārliecības u.tml pamata.
LCC direktori kopš dibināšanas
Anhelita Kamenska
Kopš 2011. gada februāra
Ilze Brands Kehris
2002. gada decembris – 2011. gada februāris
Nils Muižnieks
1994. gada aprīlis – 2002. gada decembris
Žanete Ozoliņa
1993. gada oktobris – 1994. gada aprīlis
Saistītās ziņas
- Ir noslēdzies projekts “Cilvēktiesības Latvijā – pagātne, tagadne, nākotne”
- Semināru un apmācību piedāvājums
- Īstenots seminārs "Mēs un cilvēktiesības" pedagogiem
- Seminārs pedagogiem “Mēs un cilvēktiesības”
- Infografika par Latvijas Cilvēktiesību centra darbu un aktivitātēm 30 gadu laikā
- Konference "Latvijas Cilvēktiesību centram 30 gadi: NVO loma cilvēktiesību attīstībā"
- 8. oktobrī Latvijas Cilvēktiesību centrs svin savu 30 gadu jubileju!
- Par Latvijas Cilvēktiesību centra darbu no 14.marta līdz 9. jūnijam.
- Par Latvijas Cilvēktiesību centra direktora pienākumu izpildītāju ir iecelta Anhelita Kamenska
- LCC direktore Ilze Brands-Kehre ievēlēta par Vispārējas konvencijas par nacionālo minoritāšu aizsardzību Konsultatīvās komitejas pirmo viceprezidenti
- LCESC pētniecei Anhelitai Kamenskai piešķirts Sabiedrības integrācijas fonda apbalvojums
Saistītie projekti
- Projekts “Cilvēktiesību kultūras stiprināšana Latvijā”
- Projekts “Cilvēktiesības Latvijā – pagātne, tagadne, nākotne”