Publikācijas

CILVĒKTIESĪBAS LATVIJĀ 2019. – 2023. GADĀ

CILVĒKTIESĪBAS LATVIJĀ 2019. – 2023. GADĀ

Pārskata “Cilvēktiesības Latvijā 2019.-2023. gadā” mērķis ir sniegt neatkarīgu un objektīvu informāciju par cilvēktiesību situāciju Latvijā pēdējo piecu gadu griezumā. Pēdējos piecus gadus izvēlējāmies, jo dažādi ģeopolitiski notikumi ir ietekmējuši cilvēktiesību situāciju Latvijā. No 2020. -2022. gadam Latvija piedzīvoja vairākus globālās pandēmijas Covid-19 viļņus, kas skāra arī pamattiesību ierobežojumus. 2021. gada augustā pieaugošo migrantu dēļ tika izsludināta ārkārtas situācija uz Latvijas - Baltkrievijas robežas. 2022. gada 24. februārī Krievija iebruka Ukrainā, un pirmo reizi kopš 2. pasaules kara beigām Latvija ir uzņēmusi lielu bēgļu, Ukrainas civiliedzīvotāju skaitu. Lai arī LCC pārskats nepretendē uz visaptverošu Latvijas cilvēktiesību ainas atspoguļojumu, tomēr mēs mēģinām izcelt progresu, aktuālās problēmas un galvenos attīstības virzienus jomās, kas ir LCC uzmanības lokā.

Publicēts : 2024-08-28 Lasīt vairāk...

Latvijas Cilvēktiesību centra 30 gadu pārskats

Latvijas Cilvēktiesību centra 30 gadu pārskats

Latvijas Cilvēktiesību centrs ir viena no pirmajām cilvēktiesību organizācijām, kas izveidota Latvijā pēc valsts neatkarības atjaunošanas 1991. gadā. Centra darbs bija un joprojām ir saistīts ar daudzveidīgām pamattiesību jomām. 30 gadu pastāvēšanas laikā centrs ir veidojis izpratni par cilvēktiesībām kopumā, iedzīvinājis un pilnveidojis cilvēktiesību standartus konkrētās jomās un attiecībā uz konkrētām mērķgrupām. Īpaši jāizceļ centra darbs ar ieslodzījuma vietām un ieslodzīto tiesībām, cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem tiesībām, pieeju patvērumam un bēgļu tiesībām, mazākumtautību un trešovalstu valstspiederīgo integrāciju, dažādības veicināšanu, diskriminācijas, naida noziegumu un naida runas novēršanu.

Publicēts : 2024-08-28 Lasīt vairāk...

Pētījums "Naida runa Latvijā - tendences un izaicinājumi"

Pētījums "Naida runa Latvijā - tendences un izaicinājumi"

Pēdējo dažu gadu laikā Eiropas valstis, t.sk. Latvija, ir pieredzējušas vairākas krīzes, kā pandēmiju Covid-19, Krievijas iebrukumu Ukrainā, kas ir ietekmējušas naida runas pieaugumu un izplatību. Izraēlas un Gazas konflikts ir veicinājis antisemītismas un pret musulmaņiem vērstas naida runas pieaugumu vairākos pasaules reģionos. Krīzes ir pārbaudījums gan starptautiskām organizācijām, gan sabiedrībām un to demokrātiskām institūcijām, tās uzliek daudz lielāku atbildību sociālo mediju kompānijām pārskatīt savu politiku, reaģējot uz konfliktiem un kariem.

Publicēts : 2024-03-28 Lasīt vairāk...