Izglītības iniciatīvu centrs, Pilsoniskās sabiedrības monitoringa ziņojums par nacionālās romu integrācijas stratēģijas īstenošanu Latvijā (2018)

Datubāze par diskriminācijas jautājumiem » Pētījumi un ziņojumi » Pētījumi par romu (čigānu) situāciju

Gads: 2023 | Ievietošanas datums: jūlijs 17, 2023

1. CIKLA ZIŅOJUMS

Pēdējos gados Latvijā nav notikušas būtiskas izmaiņas romu interešu pārstāvniecībā politikas līmenī. Romu dzīves līmeņa un integrācijas situācija ir nedaudz uzlabojusies, tomēr ātrāku un mērķtiecīgāku esošo problēmu risināšanu būtiski kavē horizontālās sadarbības trūkums ministriju un valsts iestāžu vidū. Barjeras romu integrācijai darba tirgū pēdējos gados nav mazinātas, kas skaidrojams ar izpratnes trūkumu par pozitīvās rīcības pasākumu ietekmi kopienas attīstībā un teritorijas ekonomiskajā izaugsmē. Romu aktivitāte un vēlme piedalīties valsts un Eiropas Savienības programmu un projektu pasākumos vērtējama kā zema. Ziņojums sagatavots uz pašreizējās situācijas analīzes bāzes, plaši konsultējoties ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, apkopojot viedokļu daudzveidību un aprakstot gan problēmas, gan labo praksi. 

Pielikumi

Datubāze

No 1. 01.2021 līdz 31.12.2022. datubāze par diskriminācijas un naida runa/naida noziegumu jautājumiem tiek papildināta projektā "Ceļā uz iecietīgāku sabiedrību - informēšana, izglītošana, atbalsts un sadarbība". Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds"

Datubāze par diskriminācijas jautājumiem ir izveidota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šīs datubāzes saturu pilnībā atbild Latvijas Cilvēktiesību centrs un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.

No 1.09.2015 līdz 30.11.2015 datu bāze tika papildināta ar jaunu sadaļu "Slēgtās iestādes" Atvērtās sabiedrības institūta (OSI-Assistance Foundation) finansētā projekta - "OPCAT ratifikācijas veicināšana Latvijā"


No 1.11.2013 līdz 1.11.2015 datu bāze tiek papildināta ar jaunu sadaļu par naida noziegumu un naida runas jautājumiem Sabiedrības integrācijas fonda atbaltītā projekta "NVO rīcībspējas stiprināšana naida kurināšanas ierobežošanai internetā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.


2012.gadā (aprīlī, maijā, jūnijā) datu bāze par diskriminācijas jautājumiem papildināta projektā "Atšķīrīgs klients daudzveidīgā Latvijā: stiprinot pretdiskriminācijas kapacitāti"(IF/2010/3.1./01) ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda ietvaros (vadošā iestāde LR Kultūras Ministrija)

 

2011.gadā datu bāze par diskriminācijas jautājumiem tika papildināta projekta „Diskriminācijas gadagrāmata: no likumdošanas līdz tiesu praksei” ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.