2023. gada 5. oktobrī Latvijas Cilvēktiesību centra pārstāve piedalījās Starptautiskā tīkla pret kibernaidu INACH konferencē “Cyber Hate Summit – Connecting to Build Bridges”, Malagā, Spānijā.

Konferences rīta sesijā tika runāts par notikumiem un jaunām politikas iniciatīvām, kas saistītas ar tiešsaistes naida runas apkarošanu. Ar atklāšanas runu uzstājās Spānijas Īpašā prokurore naida noziegumu un naida runas jautājumos. Tam sekoja Eiropas Komisijas uzruna pārstāves uzruna par Digitālu pakalpojumu tiesību aktu un ASV organizācijas GPAHE prezentācija par situāciju ārpus ES un notikumiem ASV. Sesiju noslēdza paneļdiskusija par mākslīgo intelektu un algoritmu caurspīdīgumu.

Otrā konferences daļa tika veltīta naida runai no psiholoģijas aspekta. Tam sekoja paneļdiskusija par novatoriskām iniciatīvām un veiksmes stāstiem cīņai ar naida runu.

Konferences gaitā notika arī tīklošanās starp organizācijām, kas strādā ar naida runas jautājumiem no dažādām ES valstīm, tiesību aizsardzības iestāžu pārstāvjiem un ar sociālo tīklu pārstāvjiem.

Savukārt 6. oktobrī notika INACH tīkla dalībnieku gada sapulce.

Latvijas Cilvēktiesību centrs ir INACH dalīborganizācija kopš 2005. gada.

Publicēts: 2023-10-10