Tiesībsarga birojs: Augstākās izglītības pieejamība personām ar invaliditāti (2017)

Datubāze par diskriminācijas jautājumiem » Pētījumi un ziņojumi » Pētījumi par integrāciju, aizspriedumiem, stereotipiem un sociālo distanci

Gads: 2021 | Ievietošanas datums: Dec. 14, 2021

Īstenojot ANO Konvencijā ietverto principu “neko par mums bez mums”, tiesībsargs veica personu ar invaliditāti aptauju, lai uzzinātu personu ar invaliditāti viedokli par augstākās izglītības pieejamību. Šī aptauja notika ar divu elektroniska formāta anketu palīdzību – viena anketa tika sagatavota personām ar invaliditāti, kuras studē vai ir studējušas augstskolās, otra – personām ar invaliditāti, kuras nav studējušas augstskolās. Mērķauditorija bija visas personas ar invaliditāti no 18 gadu vecuma (arī personas, kurām 2016.gadā paliktu 18 gadi), kurām invaliditāte ir bijusi vai ir iestājusies mācību vai studiju laikā. Personām, kuras studē vai ir studējušas augstskolā, tika uzdoti 27 jautājumi. Bez jautājumiem, kuri tika uzdoti arī personām, kuras nav studējušas augstskolā, šiem respondentiem tika jautāts arī par augstskolā gūto pieredzi.

Pielikumi

Datubāze

No 1. 01.2021 līdz 31.12.2022. datubāze par diskriminācijas un naida runa/naida noziegumu jautājumiem tiek papildināta projektā "Ceļā uz iecietīgāku sabiedrību - informēšana, izglītošana, atbalsts un sadarbība". Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds"

Datubāze par diskriminācijas jautājumiem ir izveidota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šīs datubāzes saturu pilnībā atbild Latvijas Cilvēktiesību centrs un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.

No 1.09.2015 līdz 30.11.2015 datu bāze tika papildināta ar jaunu sadaļu "Slēgtās iestādes" Atvērtās sabiedrības institūta (OSI-Assistance Foundation) finansētā projekta - "OPCAT ratifikācijas veicināšana Latvijā"


No 1.11.2013 līdz 1.11.2015 datu bāze tiek papildināta ar jaunu sadaļu par naida noziegumu un naida runas jautājumiem Sabiedrības integrācijas fonda atbaltītā projekta "NVO rīcībspējas stiprināšana naida kurināšanas ierobežošanai internetā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.


2012.gadā (aprīlī, maijā, jūnijā) datu bāze par diskriminācijas jautājumiem papildināta projektā "Atšķīrīgs klients daudzveidīgā Latvijā: stiprinot pretdiskriminācijas kapacitāti"(IF/2010/3.1./01) ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda ietvaros (vadošā iestāde LR Kultūras Ministrija)

 

2011.gadā datu bāze par diskriminācijas jautājumiem tika papildināta projekta „Diskriminācijas gadagrāmata: no likumdošanas līdz tiesu praksei” ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.