Tiesībsarga birojs: Diskriminācijas aizlieguma ievērošana darba tiesiskajās attiecībās pret jaunajām māmiņām (2012)

Datubāze par diskriminācijas jautājumiem » Pētījumi un ziņojumi » Pētījumi par nodarbinātību

Gads: 2023 | Ievietošanas datums: jūlijs 18, 2023

Lai uzraudzītu normatīvo aktu ievērošanu, izpētītu faktisko situāciju un informētu personas par tiesību aizsardzības mehānismiem, saskaņā ar Tiesībsarga likuma 11.pantu un 12.pantu tiesībsargs 2012.gada nogalē veica divas aptaujas – uzņēmēju un iedzīvotāju vidū. Ņemot vērā to, ka darba devēju skaits ir ļoti liels, tiesībsargs atlasīja tos uzņēmumus, kas sevi ir prezentējuši kā sociāli atbildīgus uzņēmumus un ir saņēmuši ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu 2011.gadā vai ir iekļauti 2012.gadā Ilgtspējas indeksa zelta, sudraba vai bronzas grupā. Kopumā tika saņemtas anketas no 37 uzņēmumiem, kas snieguši informāciju par 2065 personām, kuras atgriezušās no bērnu kopšanas atvaļinājuma no 2009.gada. Anketās iekļauti jautājumi gan par darbavietas saglabāšanu vai nodrošināšanu ar līdzvērtīgu amatu kā to nosaka Darba likuma 156.panta ceturtā daļa, atalgojumu, darba pienākumu apjomu.

Pielikumi

Datubāze

No 1. 01.2021 līdz 31.12.2022. datubāze par diskriminācijas un naida runa/naida noziegumu jautājumiem tiek papildināta projektā "Ceļā uz iecietīgāku sabiedrību - informēšana, izglītošana, atbalsts un sadarbība". Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds"

Datubāze par diskriminācijas jautājumiem ir izveidota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šīs datubāzes saturu pilnībā atbild Latvijas Cilvēktiesību centrs un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.

No 1.09.2015 līdz 30.11.2015 datu bāze tika papildināta ar jaunu sadaļu "Slēgtās iestādes" Atvērtās sabiedrības institūta (OSI-Assistance Foundation) finansētā projekta - "OPCAT ratifikācijas veicināšana Latvijā"


No 1.11.2013 līdz 1.11.2015 datu bāze tiek papildināta ar jaunu sadaļu par naida noziegumu un naida runas jautājumiem Sabiedrības integrācijas fonda atbaltītā projekta "NVO rīcībspējas stiprināšana naida kurināšanas ierobežošanai internetā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.


2012.gadā (aprīlī, maijā, jūnijā) datu bāze par diskriminācijas jautājumiem papildināta projektā "Atšķīrīgs klients daudzveidīgā Latvijā: stiprinot pretdiskriminācijas kapacitāti"(IF/2010/3.1./01) ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda ietvaros (vadošā iestāde LR Kultūras Ministrija)

 

2011.gadā datu bāze par diskriminācijas jautājumiem tika papildināta projekta „Diskriminācijas gadagrāmata: no likumdošanas līdz tiesu praksei” ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.