Latvijas Cilvēktiesību centrs meklē juristu/-i

Latvijas Cilvēktiesību centrs meklē juristu/-i projektā “Ceļā uz iecietīgāku sabiedrību - informēšana, izglītošana, atbalsts un sadarbība” uz noteiktu laiku.
Latvijas Cilvēktiesību centrs meklē juristu/-i projektā “Ceļā uz iecietīgāku sabiedrību - informēšana, izglītošana, atbalsts un sadarbība” uz noteiktu laiku.
Latvijas Cilvēktiesību centrs sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūras pārstāvniecību Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs rīko gadskārtējo semināru juridiskās palīdzības sniedzējiem patvēruma jomā.
Kopš pandēmijas sākuma Eiropas Pamattiesību aģentūra (FRA) īpaši seko visu ES valstu ieviestajiem pasākumiem pandēmijas ierobežošanai un kādā veidā tie ietekmē pamattiesības. Ir pieejams gan kopējais ziņojums, gan katras ES dalībvalsts, tostarp Latvijas, ziņojumi. Latvijas ziņojumus sastāda Latvijas Cilvēktiesību centrs.
No šī gada 1. marta līdz 27. novembrim Latvijas Cilvēktiesību centrs sadarbībā ar ekspertiem no biedrības “Līdzdalības platforma” ir īstenojuši Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līdzfinansēto projektu “Vienoti pret neiecietību.”
Latvijas Cilvēktiesību centrs sniedza atbalstu vairākiem patvēruma meklētājiem no Afganistānas. Vienam patvēruma meklētājam palīdzība tika sniegta kā aktuālās informācijas par drošības situāciju Afganistānā sagatavošanā, pārsūdzot Administratīvajā rajona tiesā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) lēmumu atteikt piešķirt bēgļa vai alternatīvo statusu Latvijā. Administratīvā rajona tiesa ar 2020. gada 4. novembra spriedumu piešķīra personai bēgļa statusu. Atbalsts tika sniegts arī vēl vienam patvēruma meklētājam no Afganistānas, kuram PMLP piešķīra alternatīvo statusu.