Prejudice and unlawful behaviour: Exploring levers for change (2016)

Datubāze par naida runas un naida noziegumu jautājumiem » Ziņojumi, pētījumi, publikācijas » Pētījumi

Gads: 2016 | Ievietošanas datums: jūlijs 25, 2016

PUBLISHER: Equality and Human Rights Commission Research report 101

AUTHOR: Dominic Abrams, Hannah J. Swift and Lynsey Mahmood Centre for the Study of Group Process, University of Kent

https://www.equalityhumanrights.com/en/publication-download/research-report-101-prejudice-and-unlawful-behaviour-exploring-levers-change

The Equality and Human Rights Commission (‘the Commission’) is interested in exploring the relationship between prejudiced attitudes and behaviours in order to identify what can be done to prevent and respond effectively to unlawful behaviour in England, Scotland and Wales (GB). To inform this work this report was commissioned to summarise and integrate evidence from research in GB between 2005 and 2015. The aim was to address three fundamental questions: 1. What is the nature of the relationship between prejudiced attitudes and unlawful discrimination, identity-based harassment and violence? 2. What is the extent and prevalence of unlawful behaviour based on prejudiced attitudes in GB? 3. What is known about how to prevent or respond to unlawful behaviour related to prejudiced attitudes? These questions are explored in relation to all of the characteristics protected under the Equality Act 2010 (age, race, sex, disability, religion or belief, gender reassignment, sexual orientation, marriage and civil partnership, and pregnancy and maternity). We refer to these as ‘protected characteristics’.1 This approach allows us to look at differences as well as commonalities between the protected characteristics, giving the Commission insight into where levers for change may be generally effective or specific to the experiences of discrimination, identity-based harassment and violence of those people with and who share particular protected characteristics.

Pielikumi

Datubāze

No 1. 01.2021 līdz 31.12.2022. datubāze par diskriminācijas un naida runa/naida noziegumu jautājumiem tiek papildināta projektā "Ceļā uz iecietīgāku sabiedrību - informēšana, izglītošana, atbalsts un sadarbība". Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds"

Datubāze par diskriminācijas jautājumiem ir izveidota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šīs datubāzes saturu pilnībā atbild Latvijas Cilvēktiesību centrs un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.

No 1.09.2015 līdz 30.11.2015 datu bāze tika papildināta ar jaunu sadaļu "Slēgtās iestādes" Atvērtās sabiedrības institūta (OSI-Assistance Foundation) finansētā projekta - "OPCAT ratifikācijas veicināšana Latvijā"


No 1.11.2013 līdz 1.11.2015 datu bāze tiek papildināta ar jaunu sadaļu par naida noziegumu un naida runas jautājumiem Sabiedrības integrācijas fonda atbaltītā projekta "NVO rīcībspējas stiprināšana naida kurināšanas ierobežošanai internetā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.


2012.gadā (aprīlī, maijā, jūnijā) datu bāze par diskriminācijas jautājumiem papildināta projektā "Atšķīrīgs klients daudzveidīgā Latvijā: stiprinot pretdiskriminācijas kapacitāti"(IF/2010/3.1./01) ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda ietvaros (vadošā iestāde LR Kultūras Ministrija)

 

2011.gadā datu bāze par diskriminācijas jautājumiem tika papildināta projekta „Diskriminācijas gadagrāmata: no likumdošanas līdz tiesu praksei” ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.